کارتن سازی و جعبه سازی، خدمات چاپ و بسته بندی

کارتن سازی، جعبه سازی و خدمات چاپ شندی پک

شرکت کارتن سازی | جعبه سازی و خدمات چاپ و بسته بندی شندی پک

شماره واتس آپ و تلگرام  09124675288

شماره واتس آپ و تلگرام  09124258834

کارتن سازی و جعبه سازی شندی پک

قبل از ارائه نمونه کارها و خدمات شرکت شما میتوانید روی کلمه تماس با ما به طور مستقیم از تولیدی شندی پک قیمت و نحوه سفارش گذاری اطلاعات کامل را کسب نمایید.

انواع محصولات تولیدی داخلی و صادراتی شامل کارتن های 3 لایه و پنج لایه | جعبه های لمینتی و جعبه مقوایی، جعبه کارتنی، جعبه و کارتن خرما و رطب، کارتن میوه جات و صیفی جات، جعبه های بسته بندی قطعات صنعتی، کارتن و جعبه های بسته بندی لوازم یدکی خودرو، کارتن لوازم خانگی ، جعبه کارتن لوازم و تجهیزات پزشکی، جعبه و کارتن دارو، جعبه کارتن اسباب بازی, جعبه و کارتن کتانی و کفش ، جعبه و کارتن خشکبار , جعبه زغال و کارتن زغال ، جعبه و کارتن مواد غذایی، انواع چاپ زنجیری، چاپ افست، سلفون حرارتی، چاپ دایکات، لمینت اتومات که توسط گروه چاپ و بسته بندی شندی پک تولید| ارائه و صادر میشود.

انواع کارتن و جعبه های بسته بندی

انواع کارتن و جعبه های بسته بندی

انواع کارتن بسته به نوع محصول تولیدی مشتری و همچنین کاربردی که نوع کارتن تعریف میشود متفاوت است

کارتن در واقع یک جعبه یا ظرف از جنس مقوا و گاهی تخته فیبر چین‌دار است. انواع جعبه‌های مختلفی که در بازار وجود دارند باعث شده است مصرف‌کنندگان آن‌ها را براساس نیاز خود مانند بسته بندی لوازم یدکی خودرو، قطعات صنعتی، صنعت غذایی و دارویی و هزاران کاربرد دیگر تقسیم بندی کنند.

کارتن 3 لایه و پنج لایه

کارتن 3 لایه و 5 لایه

ورق سازی کارتن و تولید ورق یکی از امهم ترین مراحل حذف نشدنی برای ساخت کارتن میباشد. عنصر اصلی کارتن ورق است یعنی بدون ورق و صنعت آن کارتن نیز تولید نمیگردد. ورق ها انواع متفاوتی دارند که از متداول ترین آنها میتوان به کرافت، تست و تاپ وایت اشاره کرد.ورق سازی کارتن و ساخت ورق طی فرآیندی انجام میگیرد. کاغذ خود یک محصول میباشد یعنی نمیتوان از کاغذ ورق تولید نمود اما مواد تشکیل دهنده هر دو تقریبا یکسان میباشد که در ورق سازی یکسری موارد اضافه میگردد.

کارتن های ۳ لا که توسط فلوت های B.C تولید میگردند، پر کاربردترین کارتن برای بسته بندی کالا ها میباشند زیرا با مقاومت بالایی که دارند میتوانند در حفاظت از محصولات به خوبی عمل کنند و اکثر محصولات را پوشش می دهند.

کارتن ۵ لا: مقاومت و استقامت کارتنهای ۵ لایه اندکی نسبت به کارتن سه لایه بیشتر میباشد زیرا در تولید آن دو لایه فلوت ترکیبی به کار رفته است. این کارتن برای محصولاتی که درصد شکستگی و آسیب آنها در حین حمل و نقل بالاست، استفاده میشوند.

فلوت

فلوت کارتن همان کاغذ موج دار کنگره ای میباشد که بین لایه های مسطح کارتن قرار میگیرد. موج دار بودن فلوت ها به انواع آنها بستگی دارد. رنج گام های فلوت در ورق سازی به A,B,C,E,F تقسیم بندی میشوند که هر کدام برای مصارف گوناگون در تولید کارتن استفاده میشوند. در این مقاله کاربرد، ضخامت و تعداد کنگره ها را بررسی خواهیم کرد.

فلوت A: این فلوت حدودا میان ۱۲۵_۱۰۵ کنگره در هر متر ورق میباشد که برای اجسام شکستنی و بسیار شکننده همانند لوازم خانگی و برقی استفاده میگردد. کارتنی که توسط فلوت A ساخته شده باشد تحمل وزنی حداکثر ۱۵ کیلوگرم را خواهد داشت که ضخامت آن چیزی میان ۴٫۵ تا ۵ میلی متر میباشد.

فلوت B: یکی از مناسب ترین نوع فلوت در کارتن های مخصوص لوازم شکستنی با قدرت ضربه گیری بالا فلوت B میباشد که با داشتن میانگین دندانه هایی ۱۵۰_۱۲۵ با ضخامت ۳_۲ میلی توانایی تحمل وزن ۱۳ کیلویی را دارند.

فلوت C: مقاومت دندانه یا کنگره های فلوت C نسبت به فلوت های A,B کمتر است. کارتنهایی که با چنین فلوتی ساخته میشوند بسیار کاربردی تر هستند و برای بسته بندی های محصولات مختلف استفاده میشوند. ضخامت این فلوت حدودا میان ۴_۳٫۵ بوده و تعداد آنها ۱۴۰_۱۲۰ عدد در هر متر میباشد. کارتنهای تولید شده توسط فلوت C تحمل حداکثر ۱۲ کیلوگرم را دارند.

فلوت E: کارتنها و جعبه های تولید شده از این نوع فلوت برای مصارفی همانند جعبه کفش استفاده میشوند که مقاومت خوبی در برابر فشار و له شدگی داشته و جعبه های را در برابر چنین آسیب هایی حفظ میکنند.

ضخامت این فلوت چیزی میان ۲_۱ میلی متر بوده و شمارش کنگره های آن ها ۳۲۰_۲۹۰ عدد در هر متر میباشد. این کارتنها برای مواردی استفاده میشوند که ظرافت برای تولید کننده اهمیت دارد.

فلوتF: فلوت F یکی از کم کاربرد ترن فلوت در کارتن سازی میباشد زیرا مقاومت آن نسبت به فلوت های دیگر بسیار پایین است و برای بسته بندی های ادکلن، اسپره و لوازم آرایشی استفاده میگردد. این فلوت با ضخامت ۰٫۸ میلی و تعداد کنگره ۴۲۰ عددی، جزو کوچک ترین فلوت های کارتن قرار گرفته اند.

تمامی این فلوت های برای تولید کارتن و جعبه های محصولات متنوع استفاده میشوند اما برای کارتنهای سه لایه و پنج لایه معمولا از ترکیب چنین فلوت هایی در کنار یکدیگر استفاده میشوند. برای مثال از ترکیب فلوت های BC برای ساخت کارتن ۵ لا بهره میگیرند چرا که ترکیب این دو فلوت مقاومت خوبی به کارتن بسته بندی داده و برای محصولات سنگینی که نیاز به حفاظت و مراقبت در حین حمل و نقل دارند، استفاده میگردد.

قیمت ساخت جعبه مقوایی بر چه مبنایی است؟

ابتدا نوع کارتن و ابعاد آن باید مشخص شود همچنین پس از مشخص کردن تعداد کارتن قابل سفارش باید نوع چاپ مشخص شود سپس زمان بندی تحویل و قیمت آن اعلام میگردد.

انواع چاپ برروی کارتن و مقوا کدامند؟

چاپ کارتنی یا چاپ فلکسو

اولین نوع چاپ، چاپ برروی جعبه کارتنی یا کارتن میباشد که به آن چاپ فلکسو نیز گفته میشود. در این نوع چاپ از دستگاه فلکسو گرافی استفاده میشود که این دستگاه چاپ بر روی سطح ناهموار و غیر هم سطح هم انجام میدهد

چاپ کارتنی و چاپ افست

چاپ افست

چاپ افست، رایج‌ترین روش، برای چاپ محصولاتی است که دارای تیراژ بالا هستند.

چاپ روزنامه بر روی رول‌های بزرگ کاغذ نمونه‌ای از چاپ افست است فرآیند کار چاپ افست بدین صورت است که ابتدا در بخش لیتوگرافی، براساس طرح اولیه، صفحاتی از جنس آلومینیوم در قالب زینک (پلیت) ساخته می‌شود. با توجه به این‌که در این روش چاپی از سیستم رنگی CMYK استفاده می‌شود به طور معمول برای طرح‌ها چهار زینک مجزا برای هر رنگ ساخته می شود. البته در برخی موارد یک زینک دیگر برای ترکیب رنگ خاص دستی نیز تهیه می‌گردد. پس از تهیه هر کدام از این زینک‌ها می‌بایست آن‌ها را جداگانه در قسمت برج‌های رنگی دستگاه چاپ قرار داد. در این حالت هر زینک از یکی از چهار رنگ CMYK تغذیه می‌کند. با عبور کاغذ از رول‌های آغشته به رنگ در هر قسمت، رنگ مربوطه و متناسب با درصدهای رنگی طرح اولیه بر روی کاغذ منتقل می‌گردد تا در آخرین قسمت تصویر نهایی حاصل شود. در تصویر و فیلم زیر مراحل کار به صورت گرافیکی جهت درک بهتر نمایش داده شده است.

مراحل چاپ افست

مزایای چاپ افست

  • می‌توان از انواع متنوعی از کاغذها برای چاپ استفاده کرد.
  • امکان چاپ با تیراژ بالا و هزینه پایین وجود دارد.
  • کیفیت چاپ بسیار بالا است.
  • در این روش، علاوه بر سیستم ۴ رنگ (CMYK) می‌توان از رنگ‌های ساخته شده‌ی دیگری هم استفاده کرد.

معایب چاپ افست

  • برای چاپ محصولات با تیراژ پایین مقرون به صرفه نمی‌باشد.
  • به دلیل نیاز به تهیه‌ی زینک و پلیت، عمل چاپ زمان بر خواهد بود.
  • زمانی که اپراتور اطلاعات را برای دستگاه چاپ تعریف می‌کند، پس از شروع کار دستگاه، دیگر امکان تغییر اطلاعات وجود نداشته و تا پایان کار، اطلاعات اولیه به همان صورت چاپ می‌شود.

جعبه و کارتن مختلف برای محصولات متنوع دارید

تولیدی بزرگ شندی پک با بیش از 20 نوع محصول خدمات کارتن سازی ، چاپ و بسته بندی و جعبه سازی  که از جمله مهمترین آنها بسته بندی بندی محصولات تولیدی شرکت های لوازم یدکی و سازنده قطعات صنعتی محصول خود را هر روز پر بار تر از دیروز کرده و با افتخار و اعتبار کسب کرده آماده هر گونه خدمات چاپ و بسته بندی تولیدی شما میباشد

نحوه خرید و سفارش کارتن مقوایی

 پس از مشخص کردن نوع محصول و دریافت قیمت از طریق تماس با مشاوران فنی شندی پک جعبه مقوایی یا هر محصول پیشنهادی شما سفارش گذاری میشود

نحوه سفارش ساخت کارتن چگونه است

با تماس با مشاوران فنی شرکت شندی پک میتونوانید از نحوه سفارش گذاری مطلع شوید

کارتن سازی قیمت مناسب در کرج و تهران

کارتن سازی  در کرج

شرکت تولیدی شندی پک با ارائه محصولات با کیفیت و رقابتی بهترین قیمت و پایینترین قیمت ممکن را برای شما تولید کنندگان کرجی و تهرانی در نظر گرفته است

 تاریخچه بسته بندی کارتنی و کارتن سازی برای چه زمانی است؟

 تاریخ پیدایش بسته بندی کارتنی

بسته بندی کارتنی محصولات قدمتی بسیار طولانی دارد.این نوع بسته بندی به خاطر ویژگی هایی که دارد،می تواند در بسیاری از صنایع، به خصوص صنایع غذایی مورد استفاده واقع شود.

با پیدایش تمدن، انسان ها همواره در تلاش بوده اند که دارایی های خود را با بسته کردن نگهداری کنند.همزمان با پیدایش انقلاب صنعتی، بحث جابجایی و انتقال مواد و هم زمان آن صنعت بسته بندی پیشرفت های شگرفی کرد.در این ایام رقابت سنگینی برای فروش بین تجار و بازرگانان وجود داشت،این امر کمک بسیاری به پیشرفت صنایع بسته بندی کرد.

بسته بندی کارتنی تقریباً از زمان پیدایش کاغذ و مقوا شکل گرفت و مراحل پیشرفت را شروع به طی کردن کرد.نخستین تمدنی که اقدام به تولید کاغذ کرد را می توان چینی ها دانست.چینی ها توانستند در قرن ششم کارخانه کاغذسازی تاسیس کنند و از این بابت سردمدار هستند،بعدها اعراب صنعت کاغذ را تا حدود زیادی پیشرفت دادند.با گسترش کارخانه های کاغذ سازی استفاده از کاغذ برای بسته بندی نیز شروع به پیشرفت کرد.در آن دوران کشورهایی نظیر هلند، انگلیس و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی به طرق مختلف رو به بسته بندی کاغذی کردند.

چاپ  ایمیل